1 Mayıs 2010 Cumartesi

Online Hikaye Anlatma/Dijital Story Telling

Artık teknoloji hayatımıza girdi. Bu çağın çocukları bizden daha hakimler teknolojiye. Hemen hemen hepsi erken çocuklukuk döneminde bilgisayar ile tanışıyor. Bizim görevimiz onların teknolojinin faydalı yanlarını kullanmalarını sağlamak. Çocuklar renkli şeyleri seviyor. Hepsinin rengarenk birer dünyaları var. Bizlerde öğretmenler, çocuk yetiştiren bireyler olarak onların dünyasına hitap edecek farklı teknikler bulmak zorundayız. Gelişen teknolojiye ayak uydurmalıyız. Klasik hikaye kitabı okumalıyız elbette. Kitapların yerini hiç kimse alamaz. Ama ek olarak bilgisayardan da çok güzel hikayeler hazırlayıp çocuklarımıza anlatabiliriz.Ben sınıfımda uyguluyorum ve çocukların çok hoşuna gidiyor.

İşte online olarak resim yapabileceğiniz çizdiğiniz resimlerle hikaye anlatabileceğiniz, eğlenceli bir site:sketchful Hepsi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Ayrıca çocuklarda bu siteyi kullanarak resim yapabilirler. Tek yapmaları gereken fareyi kalemyerine tutmak. Aşağıdaki linklerde benim yaptığım resimlerden örnekler var. Kağıda güzel resimler çizemesemde bilgisayarda güzel resimler çizmeyi başardığımı düşünüyorum:) Yazı yazmak biraz zor.O yüzden animasyon oynarken hikayeyi anlatabilirsiniz. Daha önceden de dediğim gibi herşey sizin yaratıcılığınıza kalmış. Biraz düşünelim yapamayacğımız bir şey yok. Bol yaratıcı günler:)

You can draw picture via sketchful and make your dijital story. It is very enjoyable.

http://sketchfu.com/drawing/1031070-sea


http://sketchfu.com/drawing/1028800-smile
Make your own drawings at SketchfuMore from this artist at SketchfuShare this drawing from Sketchfu
Learn how to draw cartoons, comics, and anime at Sketchfu!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder